Skip to main content

KARGO

Kahveniz 24-48 saat arasında taze bir şekilde kapınızda olur. Tazeliğin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Ayrıca biliyoruz ki kahve siparişleri genellikle acil olur. Bizim sistemimiz, müşterimize en taze kahveyi en kısa sürede ulaştırmak. Genelde 24 saat veya az sürede hazırlıyoruz fakat bunu kargo ve kavurma zamanlamaları da belirliyor.

Kargolarımız Salı-Cumartesi(öğlene kadar) seçtiğiniz kargo ile gönderiliyor. Kargolar resmi tatil ve tatil günlerinde değişiklik gösterebilir.

Eğer online sipariş verdiyseniz, size önce sipariş numaranızı gönderiyoruz, siparişiniz kargoya verildiğinde ayrıca bir mail de alıyorsunuz. Eğer 48 saat geçmiş ve bizden bir bilgilendirme alamadıysanız lütfen bizimle iletişime geçin.İADE

Kahve bir gıda ürünü olduğundan maalesef değişim veya iade almıyoruz. Fakat sizin mutluluğunuz bizim için her şeyden önemli! Bu yüzden kahveyle veya siparişiniz ile ilgili bir sıkıntı varsa lütfen bize 1 hafta içerisinde orders@petracoffee.com’dan ulaşabilirsiniz.

Kargoda zarar görmüş veya yanlış gelmiş ürünlerde iade yapabiliyoruz. Fakat lütfen kutu üzerinde herhangi bir hasar varsa teslim almayıp kuryeye durumu bildirin! Online siparişler sadece online olarak değiştirilebilmektedir. Lütfen değiştirmek istediğiniz ürünün fotoğrafını, değişim talebinizin sebebiyle birlikte orders@petracoffee.com adresine mail atın. Fakat belirletmeliyiz ki kargo ücretini geri ödeyemiyoruz.

Değişimleri sadece kahve için yapabilirsiniz, herhangi başka bir ürün ya da ekipmanla değişiklik yapmıyoruz. Ama dilerseniz ödediğiniz ücreti ilerdeki bir alışverişiniz için saklayabiliriz (sadece petracoffee.com).KAHVE

Kahvelerimizi genel olarak açık/orta kavurulur. En yüksek kalitede yeşil çekirdek ithal ediyor ve her kahvenin kendi karakterini ön plana çıkaracağı şekilde kavuruyoruz. Bütün kahvelerimiz single origin’dir. Kendi alt markamız olan Acme de dahil olmak üzere bütün kahvelerimiz o sezonun en iyi kahvesinden oluşuyor. Petra’da blend bulunmuyor.

Kahvemize ekstra olarak herhangi bir tat eklemiyoruz. Kahvelerimizi farklı profillerde kavuruyor ve her kahvenin kendi karakterini tadım notaları kullanarak belirliyoruz. Lütfen kahvenizi içerken üstünde yazan çilek, kırmızı erik, kakao gibi tatları alamadığınızda telaşlanmayın. Tatları siz belirlersiniz. Nelerden hoşlanırsınız bunu düşünün. Mesela keskin tatlar veya çay gibi içebileceğiniz bir kahve mi arıyorsunuz? İşte bu yüzden sizin için Acme’yi ürettik. Ayrıca her kahvenin detaylarını sitemizden okuyabilirsiniz.

Kahvelerinizi çekirdek olarak almanızı öneriyoruz fakat eğer öğütücünüz yok ve almayı düşünüyorsanız Dükkan’ımızı ziyaret edebilirsiniz. O zamana kadar ise sitemizden kullanacağınız makineye göre öğütüm seçeneğini seçebilirsiniz. Öğütülmüş kahvenin çabuk bayatladığını tekrar hatırlatmak isteriz, eğer öğütülmüş aldıysanız mümkün olan en kısa sürede tüketmenizi öneririz.

Kahvenizi kullanırken hava almayan ve kuru bir yerde saklayınız. Kahveyi saklamanın en iyi yolu (çekirdek olarak, öğütülmüş değil) iyi bir coffee jar’da karanlık ve kuru bir yerde saklamaktır. Eğer böyle bir kabınız yoksa kullanım öncesi ve sonrası aldığınız paket içinde rahatlıkla saklayabilirsiniz. Buzdolabında ya da soğutucuya koymamanızı öneririz. Kahveyi soğutucudan her çıkarttığınızda çekirdekleri nemlenmesi, kahvede istemediğimiz küflere ve kahvenin bozulmasına yol açacaktır.

Bununla birlikte bu kahvenin tadını da değiştirir. Bu yüzden saklayacağınız şeyi seçerken (Coffee Jar, turşu kavonuzu gibi) keskin kokusu ve tadı olan yiyecek, baharat gibi ürünlerin uzağında olan bir yeri seçin. Bu da kahveninizin tadını değiştirebilir.

Taze bir şekilde paketleniyorlar! Ağzı kapalı bir şekilde çekirde kahvenizi kavrulma tarihinden 90 güne kadar tutabilirsiniz ama kutuyu bir kere açtığınızda en iyi sonuç için 2-4 hafta içinde tüketilmelidir. Yeni paketlerimiz sizin için en iyi saklama şeklini sunuyor. Paketin yanında kavurma tarihini görebilir ve buna göre zamanlamanızı ayarlayabilirsiniz.

Diğer ürünler gibi, kahveler de sezonluktur! Kahve menülerimiz sezon ve mevsimlere göre değişiklik gösterebilir. Biz, o sezon en iyi çiftlikten en taze ve iyi kahveleri aldığımız için bir kahveyi 1 sene boyunca bir daha raflarımızda göremeyebilirsiniz. Ama merak etmeyin, her zaman daha iyisi geliyor!

Kahvelerimizin çoğu direkt çiflikten ve Türkiye’de sadece bize geliyor. Kahve ithalatı konusuna çok önem veriyoruz. Kahve tedariğinde yaklaşımımıza Direct Trade deniyor. Bu da demek oluyor ki kahve sağlayıcalarımızla çok yakın ilişkilerimiz var ve Kahvelerimizin bazıları organik sertifikalı. bütün kahvelerimiz organik sertifikalı olmasa bile zirai ilaçlama birlikte çalıştığımız üreticiler tarafından çok nadiren kullanılıyor. Olağanüstü koşullar için kullanmak zorunda olsalar bile birçok çiftlik verimli topraklarda bulundukları için bu ilaçlamaya ihtiyaç duymuyorlar. Küçük (mikro) çiftlikler organik üretimde bulunmalarına rağmen, sertifika alma süreci pahalı olduğu için bu zahmete girmiyorlar. Organik üretim sertifikası olan kahvelerimizde ise paketin üzerinde bunu bir ibare ile belirtiyoruz. Kahvelerimiz Koşer sertifikasına sahip değil. Buna rağmen kahvelerimiz hem işleme aşamasında hem de kavrulma aşamasında ve paketlere girene kadar herhangi başka bir gıda ürünü ile bir temasa asla girmemektedir. Ayrıca kahvelerimize tat verici herhangi bir etken madde ilave edilmemektedir. Kahvelerimiz genetik olarak modifiye edilmemiştir. Kahvelerimiz yıllarca çiftçiler tarafından üretilen ''heirloom, bourbon, caturra, catuai'' gibi varyeteler ve bunların alt dallarından oluşmaktadır. Kahve tedarik edeceğimiz zaman hem Arabica varyeteleri olması hem de geleneksel tarımsal işleme metodlarının uygulanmış olması koşullarını göz önünde bulundururuz.

Bütün kahvelerimi glutensizdir. Kavurma veya Cold Brew yaparken herhangi bir gluten ürünü eklemiyoruz. Fakat kahvenin bize gelene kadar ki sürecinde herhangi bir zamanda gluten üretmediğinin garantisini veremiyoruz.

Kahve sağlayıcı ekibimiz ve kahve uzmanları ile konuşuyoruz ve bir sıkıntı yaşamayacağımızdan eminiz. Fakat yine de Petra Roasting Co.’nun Gluten-Free Sertifikası bulunmamaktadır.COLD BREW

Cold Brew’un raf ömrü vardır ve soğutucuda tutulmalıdır! Lütfen Cold Brew’unuzu dolapta tutunuz. Cold Brew’un raf ömrü 90 gündür. Eğer kutuyu açtıysanız 2-3 gün içinde tüketmenizi öneririz. Sitemizden veya dükkanlarımızdan aldığınız şişe Cold Brew’ları açmadan 90 gün içinde tüketebilirsiniz.

Kendi Cold Brew’ınızı kolay bir şekilde yapmak için: Petra Aşırı Kolay Cold Brew’u deneyin.EĞİTİM VE WORKSHOP

Gayrettepe HQ’da ücretsiz public cuppingler yapıyoruz. Bunları Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Ayrıca min 4 kişilik ekiplere workshoplar düzenliyoruz. Detayları ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Cupping, kahveyi tatmanın bir yoludur. Cuppinglerimiz size farklı bir deneyim sunuyor. Aynı şarap tadımı gibi, her çekirdeğin hikayesini, kahve aromalarını ve tat profillerini anlatıyoruz. Cupping etkinliklerimizde rezervasyon almıyoruz, bu yüzden yer bulabilmeniz için etkinlik saatinden biraz önce alanda olmanızı öneririz. En yüksek deneyimi sağlayabilmek için maksimum 12 kişi alabiliyoruz. Etkinlik yaklaşık 1,5 saat kadar sürüyor.ÖZEL ETKİNLİKLER

Etkinlikleriniz için coffee catering veya workshop hizmeti sağlıyoruz. Eğer özel bir etkinlik için bize ulaşmak istiyorsanız, bütün detayları yazdığınız maili hello@petracoffee.com adresine gönderin. Size en kısa sürede dönüş sağlayacağız.

Bunun dışında etkinliklerinizde kahve hediye etmek istiyorsanız bunu da yapabiliyoruz! Lütfen bize mail adresimizden detaylar ile ulaşın.MEDYA VE REKLAM

Herhangi bir reklam veya işbirliği için bize hello@petracoffee.com üzerinden ulaşabilirsiniz.GERİ BİLDİRİM

Müşteri geri bildirimleri, bize göre her zaman takdir edilmelidir! Kalite bizim için çok önemlidir. Bu yüzden lütfen şimdiye kadar içtiğiniz en iyi Cappuccino’yu içtiyseniz ya da kötü bir deneyim yaşadıysanız bize bildirin: hello@petracoffee.com